Domowe SPA - zapomnij o stresie i zmęczeniu

Domowe SPA - zapomnij o stresie i zmęczeniu

Domowe SPA - zapomnij o stresie i zmęczeniu

Doświadczamy teraz nietypowego, często trudnego z różnych względów czasu. Wszystko stanęło na głowie i szczególnie potrzebujemy wyciszenia umysłu i ukojenia ciała. Nie możemy korzystać z masażu ani zabiegów w gabinetach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rytuał spa przenieść do swojej łazienki.

Na początek mamy dla Ciebie uniwersalny zestaw antystresowy, który ma na celu holistyczną regenerację. Wyobraź sobie, że stoi w Twojej łazience i po całym dniu możesz zamknąć drzwi i 20 minut pobyć sama ze sobą…  

Napełniasz wannę wodą z dodatkiem płynu bambusowego. W tym czasie zapalasz świecę o cudownym zapachu trawy cytrynowej. Oczyszczasz skórę twarzy i nakładasz maseczkę do twarzy z bursztynem, glinką białą i certyfikowanymi olejami. Możesz wejść do wanny, położyć się w ciepłej wodzie, rozkoszować się orzeźwiającym, kojącym nerwy zapachem. 

Kiedy jesteś gotowa, wykonujesz peeling z wykorzystaniem pokruszonego bursztynu i sproszkowanych alg. Bursztyn według dawnych wierzeń jest źródłem dobrej energii, a dziś dzięki badaniom wiemy, że zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Ma właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie i regeneracje skóry.

W czasie, kiedy z troską zajmujesz się swoim ciałem, składniki z maseczki na twarz penetrują w głąb skóry, wspomagane ciepłą parą z kąpieli. Wdzięczna skóra przyjmuje dobroczynne właściwości morskich alg i kolagenu. Zapachy i składniki pomagają na chwilę przenieść się nad morze. Nasz mózg nie rozróżnia fikcji, którą wizualizujemy od prawdziwych zdarzeń, więc on naprawdę wtedy jest na plaży i odpoczywa!

Na koniec, zmywasz maseczkę, a po wyjściu z wanny delikatnym masażem nakładasz nawilżający skórę eliksir do ciała z bursztynem.

Ciało jest gładkie, nawilżone, mięśnie stają się rozluźnione. Poprawia się krążenie, do wszystkich komórek ciała docierają składniki odżywcze. Skóra Twojej twarzy jest wypoczęta, nawilżona i ujędrniona.

Brzmi tak cudownie, że zastanawiamy się, czy koniecznie trzeba czekać z tym do wieczora.

Tekst: Marta Hartka

Zdjęcie: Pixabay