Wraz z modą na naturalną pielęgnację skóry do łask wróciły hydrolaty, które jeszcze niedawno uważane były za odpady podczas tworzenia olejków eterycznych. Teraz, w niektórych firmach to olejek eteryczny stał się "odpadem", bo produkują o wiele więcej wód kwiatowych niż samych esencji zapachowych. Jak łatwo się domyślić, dzisiejszą gwiazdą na blogu będzie hydrolat. Półprodukt, który jest niezastąpiony przy naturalnej pielęgnacji skóry.
Co to jest hydrolat?
Hydrolat jest też nazywany wodą kwiatową bądź roślinną, co może być trochę mylące. Prawdziwy, naturalny hydrolat powstaje bowiem przy produkcji olejków eterycznych. Dokładniej podczas destylacji roślin, para wodna unosi nierozpuszczalne w wodzie cząsteczki olejków eterycznych, które po schłodzeniu, oddzielane są od wody. Właśnie w niej znajdują się malutkie drobinki esencji oraz rozpuszczalne substancje, które zbawiennie działają na skórę. Tak powstaje hydrolat. Nie da się go stworzyć poprzez wymieszanie wody z olejkiem eterycznym, jak powstają podrabiane wody kwiatowe.
Jak działa hydrolat?
Ogólne działanie wód kwiatowych jest odświeżające, kojące i nawadniające. W większości przypadków można je stosować bezpośrednio na skórę, niektóre mocniejsze wyciągi należy rozcieńczać. W zależności od rodzaju roślin, z których uzyskany został hydrolat, przypisane są jeszcze inne właściwości. Najbardziej popularna jest woda różna (klik), która nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i pięknie pachnie. Zaraz za nią plasuje się hydrolat z neroli (klik), który reguluje sebum i wzmacnia naczynia krwionośne.
Zastosowanie hydrolatów.
Tekst: Anna Budnik
Zdjęcie: Natalia Partyka
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji
© 2017 The Secret Soap Store Sp. z o.o. Niepołomice, Grabska 23, NIP: 683-209-55-86