Masaż aromaterapeutyczny

olejki do masażu

Masaż aromaterapeutyczny to zabieg, który wykorzystuje działanie ruchów manualnych w połączeniu z olejkami eterycznymi. Jest to kombinacja doskonała, dlatego że większość olejków podczas aplikacji na skórę musi być rozpuszczana w neutralnym oleju bazowym.

Olejki eteryczne to wyjątkowe substancje, które jako jedne z nielicznych, ze względu na malutką cząsteczkę, są w stanie przenikać przez naszą skórę aż do krwioobiegu. Daje im to ogromne możliwości działania, ale jednocześnie wymaga ostrożności w stosowaniu. Jeżeli macie doświadczenie w tej dziedzinie można samemu mieszać olej bazowy z odpowiednimi olejkami. Jednak, jeżeli nie posiadacie szerokiej wiedzy na ich temat lepiej zdać się na gotowe produkty, w których zadbano o bezpieczne stężenie tych intensywnie działających substancji. Opracowane mieszanki wykorzystują oleje o właściwościach, które nawzajem się wspierają i ze sobą nie kolidują. W gabinecie terapeuta stworzy dla Ciebie olej aromaterapeutyczny dostosowany do Twoich potrzeb oraz o odpowiednim stężeniu olejków eterycznych.

Podczas masażu aromaterapeutycznego olejki są jednocześnie wdychane i wchłaniane przez nasze ciało, co potęguje ich potencjał. Manualne techniki i działanie aromaterapeutyczne oddziałują na organizm synergicznie, dzięki czemu łatwiej i szybciej można uzyskać pożądane efekty. Zarówno masaż, jak i aromaterapia oprócz bezpośredniego wpływu na ciało wywołują także pozytywne rezultaty w strefie naszej psyche – relaksują, zmniejszają napięcie, likwidują skutki stresu, ale mogą także dodawać sił i pobudzać kreatywność. Ruchy, jakie stosuje masażysta podczas zabiegu powinny być dobrane do potrzeb i stanu organizmu. Masaż aromaterapeutyczny u każdego terapeuty będzie wyglądał inaczej, a w dodatku może zmieniać się w zależności od naszej kondycji.

Możemy samodzielnie wykonać automasaż z elementami aromaterapii. Jedyne, czego potrzebujemy to olej dobrany do naszych potrzeb i chwila czasu, którą sobie poświęcimy.

olejek lawendowy

Olejek lawendowy, niezwykle doceniony w aromaterapii, ma właściwości bakteriobójcze i antywirusowe. Łagodzi stany zapalne skóry, przyspiesza jej gojenie. Na poziomie psyche rozluźnia, uspokaja, łagodzi stany napięcia nerwowego. Często słyszymy, że nie przepadacie za zapachem lawendy, bo kojarzy się Wam z odświeżaczami powietrza. Wszystko się zmienia o 180 stopni, gdy powąchacie prawdziwy, wysokiej jakości olejek, który staje się dla wielu z Was ulubionym zapachem. Wąchaliście kiedyś lawendę prosto z krzaczka? Tak właśnie pachnie nasz olejek.

                                                         olejek różany

Olejek różany wykazuje właściwości anti-age, regeneruje skórę, jest odpowiedni do suchej cery. Intuicyjnie uwielbiany przez kobiety, łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego. Relaksuje umysł i rozluźnia ciało, jest pomocny w bólach migrenowych. Ach, i jest jednym z najsilniejszych naturalnych afrodyzjaków!

Z mocy olejków eterycznych możesz korzystać także w postaci kąpieli. Wystarczy, że dodasz ulubiony w zapachu olejek eteryczny lub wykorzystasz gotowe oleje aromaterapeutyczne, które dodatkowo będą pielęgnować skórę.

Tekst: Marta Hartka

Zdjęcia: The Secret Soap Store