Suche dłonie

Suche dłonie

 

Sposób na suche dłonie

 

Zadbane i pięknie dłonie świadczą o elegancji ich właściciela. Tylko dlaczego tak ciężko musi być zachować ich gładkość i miękkość? W końcu życie daje im w kość, czynniki zewnętrzne, woda, detergenty, to wszystko niszczy nasz naskórek sprawiając, że jest popękany, zaczerwieniony i szorstki. Niestety nic samo się nie zrobi, również nasze dłonie same się nie zregenerują. Jednak przy odrobinie naszej pomocy, możemy mieć gładkie dłonie jak płatki róż.

 

Jakie są złote zasady pięknych dłoni? Przede wszystkim zapobieganie ich zniszczeniu. Zawsze używaj rękawiczek przy zmywaniu czy porządkach domowych. Również w zimę nie zapominaj o rękawiczkach, tym razem ciepłych wełnianych lub polarowych. Dokładnie susz dłonie po umyciu, nie zostawiaj mokrych kropel do samoistnego wyschnięcia. Do tego dołóż ich pielęgnację, czyli krem do rąk używany przynajmniej dwa razy dziennie i voila! Do ideału brakuje Ci tylko cotygodniowego, krótkiego SPA dla dłoni.

 

Jak wykonać takie SPA? Nic prostszego, możesz go zrobić nie wychodząc z domu.

 

    Zacznijmy od peelingu dłoni.

    Możesz sięgnąć po swój peeling do ciała lub twarzy, albo stworzyć go sama. Wystarczy oliwa z oliwek ( lub inny olej naturalny ), cukier i sok z cytryny. Możesz też dodać miód albo kawę. Taką miksturą wymasuj dłonie i zmyj pod ciepłą wodą po czym dokładnie osusz skórę. Czujesz jaka jest miękka?

 

 

    Następnie czas na nawilżającą kąpiel dla dłoni.

    Do lekko podgrzanej oliwy z oliwek dodaj sok z cytryny oraz pokruszoną witaminę A i E. Dobrą alternatywą będzie kąpiel w ziołach np. nagietku. Dziesięć minut wystarczy aby Twoje dłonie wyciągnęły wszystko co najlepsze z kąpieli. Nie zapomnij o dokładnym osuszeniu dłoni.

 

 

    Do pełni szczęścia Twoim dłoniom potrzeba maseczki.

    Możesz ją zrobić bardzo łatwym sposobem w kuchni. Zalej wodą dwie łyżki siemienia lnianego i gotuj do powstania śluzu. Nałóż ostudzoną papkę na dłonie i trzymaj pod ręcznikiem piętnaście minut. Zobaczysz jak gładkie będą Twoje dłonie. Inną skuteczną maseczką jest ta wykonana z ziemniaków. Dwa ugotowane ziemniaki potłucz i dodaj dwie łyżki mleka i dwie łyżeczki miodu. Papkę połóż na dłonie i przykryj folią lub ręcznikiem.

 

 

    Na koniec warto zadbać o paznokcie i skórki.

    Do nich najlepszy będzie sok z cytryny. Zrób mieszankę oleju roślinnego lub oliwy z oliwek z sokiem z cytryny i wmasuj w paznokcie i skórki. Twardsza i jaśniejsza płytka gwarantowana oraz zmiękczone skórki.

 

 

    Nie zapomnij o kremie do rąk.

    Możesz również wyciągnąć większy arsenał i postawić na masło shea z olejami roślinnymi. Nałóż większą warstwę, załóż bawełniane rękawiczki i dobranoc. Rano obudzisz się z dłońmi jak płatki róż. Wszyscy będą Ci zazdrościli ;)