Złoto jakiego nie znasz

Złoto jakiego nie znasz

Złoto jakiego nie znasz

Złoto to symbol bogactwa i luksusu. Jest jednym z najrzadziej występujących pierwiastków, a co za tym idzie jednym z najcenniejszych metali szlachetnych. Niewiele jednak wiemy o jego właściwościach medycznych, które są wykorzystywane nie tylko w farmakologii, ale również coraz częściej w kosmetyce. Poniżej chcielibyśmy przekazać garść informacji o złocie, które z pewnością Was zainteresują:1.
Chińczycy stosowali złoto już w 2500 r. p.n.e., między innymi do leczenia schorzeń skóry, serca, kości i wątroby, a także jako środek uspokajający.

2. Dzięki badaniom Roberta Kocha w XIX wieku złoto zaczęło być powszechnie wykorzystywane w farmakologii. Dowiódł on bowiem, iż cyjanek złota hamuje rozwój bakterii wywołujących gruźlicę.

3. Złoto naturalnie występuje w ludzkim organizmie w ilości nie większej niż 10 mg, z czego połowa znajduje się w kościach, a druga we krwi.

4. Pierwiastek ten ma również świetny wpływ na kondycję naszego mózgu, poprawia pamięć i przyspiesza zapamiętywanie.

5. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie.

6. Kosmetyki ze złotem hamują procesy starzenia się skóry, zwężają pory, a także chronią przed działaniem czynników zewnętrznych.

7. Jego działanie przeciwzapalne sprawia, iż jest on nieoceniony w problemach z trądzikiem.

8. Złoto w kosmetyce jest środkiem czystym i naturalnym oraz całkowicie bezpiecznym dla skóry.

9. Wykorzystywane  farmakologii wspomaga leczenie bóli mięśniowych, a także likwiduje nadmierną potliwość.

Wiedza o cudownych właściwościach tego cennego kruszca zainspirowała nas do stworzenia kosmetyków z 24- karatowym złotem. Wieloletnia tradycja stosowania go w medycynie upewnia nas, że stworzyliśmy dla Ciebie najlepsze kosmetyki. Nie zwlekaj i przekonaj się o ich działaniu na własnej skórze (klik)


Tekst: Anna Pławecka
Fot. Dominika Starak